O firmie

Klimas Wkręt-met – MOCNI NA POKOLENIA

Klimas Wkręt-met to rodzinna firma, utworzona w 1990 roku przez Joannę i Wojciecha Klimasów. Początkowo działająca lokalnie, szybko zyskała zasięg ogólnopolski, a następnie europejski. Obecnie firma rozwija dystrybucję na kolejnych zagranicznych rynkach, a firmowa strategia GO GLOBAL wyznacza coraz to nowe, ciekawe kierunki.

01

nowoczesna produkcja

Charakteryzuje nas stały rozwój, w tym technologiczny. Najnowocześniejsze w Europie linie produkcyjne stanowią naszą wizytówkę oraz wskazują, jak ważny jest ciągły proces udoskonalania swojego produkcyjnego zaplecza. Innowacje technologiczne pozwalają nam na wprowadzanie nowych produktów, które stanowią odpowiedź na wzrastające potrzeby rynkowe.

Dysponujemy zapleczem w postaci 4 zintegrowanych zakładów produkcyjnych o łącznej wielkości 80 000 m2, zlokalizowanych w Kuźnicy Kiedrzyńskiej oraz Wanatach koło Częstochowy.

bezkompromisowa jakość

Własne nowoczesne linie produkcyjne oraz specjalistyczne laboratorium, w którym przeprowadzane są testy, to gwarancja jakości produktów MOCNYCH NA POKOLENIA. Dział jakości prowadzi stały monitoring wytwarzanych przez nas produktów, a wysoka automatyzacja procesów produkcyjnych oraz ich optymalizacja pozwala na osiąganie coraz lepszych parametrów.

02
03

gwarancja producenta

Gwarancją producenta są objęte nie tylko oferowane przez nas wyroby. Posiadając własną samodzielną produkcję, doskonale zorganizowany proces planowania oraz łańcuch dostaw, gwarantujemy dostępność produktów, a także terminową realizację zamówień. Dobrze skomunikowana i wydajna sieć logistyczna pozwala na bezproblemowe dostawy do ponad 65 krajów całego świata.

GO GLOBAL

Jesteśmy firmą o charakterze globalnym. Nasze produkty docierają do ponad 65 krajów całego świata. Dzięki doskonale skomunikowanej sieci dystrybucyjnej gwarantujemy terminowość realizacji dostaw nawet do najdalszych destynacji. Posiadamy własne spółki eksportowe w Indiach, Francji i Czechach oraz dobrze rozwiniętą sieć dystrybucji, dzięki czemu produkty Klimas Wkręt-met są dostępne od ręki.

04
80m2tys.
4 zakłady produkcyjne i magazynowe
30szt.mln
produkujemy wkrętów dziennie
21szt.mln
hartujemy wkrętów dziennie
9szt.mln
produkujemy łączników tworzywowych dziennie

Produkcja Klimas Wkręt-met jest skoncentrowana wokół wyrobów z metalu oraz tworzywa.

Procesy produkcyjnie obu materiałów są specjalistyczne i wieloetapowe. Oferowane przez nas produkty są wytwarzane z wysokiej klasy materiału. Proces obróbki stali, który jest szczegółowo monitorowany przez dział kontroli, skoncentrowany jest na wytworzeniu produktu o najwyższych parametrach.

Produkt o najwyższej jakości zapewniamy w oparciu o własną wysoce rozwiniętą linię technologiczną.

Proces zmian technologiczny jest ciągły, a jego kierunki narzucają światowe trendy branży budowlanej, które śledzimy każdego dnia. Jako producent, obejmujemy gwarancją nie tylko nieprzerwany łańcuch dostaw, ale przede wszystkim sam produkt, który poddajemy dokładnym testom w naszym laboratorium badawczym. Dobre planowanie produkcji pozwala nam odpowiadać na stale rosnące potrzeby rynku.

Cztery zintegrowane zakłady produkcyjnego łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2, zlokalizowane w Kuźnicy Kiedrzyńskiej oraz Wanatach koło Częstochowy należą do najnowocześniejszych zakładów produkcji technik zamocowań w Europie. Dzięki zastosowanym w nich technologiom i aplikacjom, są przygotowane na założenia Przemysłu 4.0. Wyposażenie zakładów obejmuje: ponad 100 wtryskarek, 200 pras i walcarek, narzędziownię z zaawansowanymi centrami obróbczymi, magazyn wysokiego składowania oraz nowoczesny dział kontroli jakości, spełniający najwyższe wymagania zarówno rynku krajowego, jak i rynków zagranicznych.

produkcja z metalu

 • rozbudowany park maszynowy
 • własny wydział badań i rozwoju produktu
 • kontrola jakości na każdym etapie produkcji
 • najwyższej jakości materiał z hut europejskich
 • różne rodzaje stali (niskowęglowa, nierdzewna A2 AISI 304, kwasoodoporna A4 AISI 316, stal do obróbki cieplnej)
 • hartowanie (obróbka cieplna)
 • nakładanie powłok ochronnych zabezpieczających przed korozją- powłoka galwaniczna, SQ Ceramic
 • możliwość malowania łbów i podkładek wg palety RAL
 • różnorodność rozwiązań – dopasowanie do materiału montowanego i podkładu
 • możliwość produkcji śrub w klasie 10.9 i 12.9
 • aprobaty techniczne polskie i europejskie

produkcja z tworzywa

 • najwyższej jakości materiały produkcyjne: poliamid, polietylen, polipropylen
 • kondycjonowanie (kąpiel wodna wpływająca na poprawę właściwości) wyrobów z poliamidów gwarantuje odpowiednią elastyczność
 • szeroki wachlarz produktów z uniwersalnym lub specjalistycznym zastosowaniem
 • własna produkcja na najwyższej jakości wtryskarkach hybrydowych z robotami
 • proces automatycznego pakowania: od kartonu/blistra do zafoliowania palety

 

Copyright 2023 Copyright 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
e-commerce platform by